Адольф Циглер (16 жовтня 1892 – 18 вересня 1959 )

Adolf Ziegler

Adolf Ziegler

Адольф Циглер (нім. Adolf Ziegler 16 жовтня 1892 Бремен – 18 вересня 1959 Фарнхальт) – німецький художник, Президент Імперської палати образотворчих мистецтв (1936-1945).

Син архітектора, який проектував палацові споруди у Касселі і Веймарі. У 1910-му році вступив до Мюнхенської Академії образотворчих мистецтв в студію Макса Дорнер. У 1914 р. йде рядовим добровольцем на фронт. Після закінчення війни продовжує навчання у Веймарської академії мистецтв у Ангело Янка, а потім займається малюванням. З 1924 по 1933 працював в якості вільного художника в Мюнхені, навіть за відгуками майбутніх його ідеологічних супротивників володів досконалою технікою письма. Працював в стилі алегоричного натуралізму, малюючи оголену натуру і портрети.

Художнику протегував близький до кола керівництва НСДАП промисловець Альберт Пьетц, на прийомній дочці якого Циглер одружився у 1926 році. В цей же період Циглер знайомиться з Гітлером і періодично спілкується з ним по питаннях образотворчого мистецтва, а згодом стає радником з культури у Імперському керівництві партії.

У 1927 році Циглер приєднується до НСДАП, але у 1931-1932 іммігрує до Вальпараїсо (Чилі) вважаючи, що там зможе продавати свої картини краще. Імміграція закінчилася невдачею, у 1932 році Циглер повертається до Німеччини.

Після смерті Гелі Раубаль Гітлер замовляє у Циглера її портрет (скульптор Йозеф Торак робить її бюст). У 1933 після приходу нацистів до влади він стає професором Мюнхенській Академії. У 1935 році Циглер входить в імперську Палату мистецтв як сенатор з питань образотворчого мистецтва у тому ж році Геббельс висуває його в президію палати, а потім робить Циглера її віце-президентом.

З 1 грудня 1936 по 1945 рр. Адольф Циглер очолював Імперську палату образотворчих мистецтв, активно виступаючи проти модерністського мистецтва, яке називає «породженням міжнародного єврейства». Саме Циглер у 1937 р зайнявся «очищенням» німецьких музеїв і художніх галерей від «дегенеративного мистецтва», прибравши з музеїв і сховищ безліч полотен експресіоністів, абстракціоністів, кубістів і сюрреалістів.

У 1937 р був удостоєний Гран-прі за гобелен – триптих «Чотири елементи» на Всесвітній виставці в Парижі (був куплений Гітлером для власної резиденції в Мюнхені). Був нагороджений згодом «Золотим партійним значком».

Художній вектор Циглера відносять до нового реалізму в класичній традиції західного живопису. Він намагався сформувати ідеальний образ людини у благородних формах і передати красу північних жінок. З цієї причини роботи Циглера стали важливим художнім орієнтиром для керівництва націонал-соціалістів, а згодом, офіційним орієнтиром для художників Райху. Серед його найбільш представницьких робіт є триптих «Die Vier Elemente», який був куплений Адольфом Гітлером і був знайдений в кінці війни в «Führerhaus» в Монако. Після прибуття американських військ роботу було вкрадено як військовий трофей.

13 серпня 1943 з Циглером стався курйоз, коли він був запідозрений СС у проявах поразницьких настроях і відправлений до концтабору, звідки його визволив Адольф Гітлер, який не був в курсі про арешт. Адольфа Циглера випустили 15 вересня.

Після закінчення війни жив і працював у селі Варнхальт під Баден-Баденом. У 1955 році в Лондоні відбулася персональна виставка Циглера.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on VKShare on Google+